ג'ק ולנטי

ג'ק יוסף ולנטי נולד ביוסטון שבטקסס בשנת 1921. הוא שירת בתפקיד טייס  B-52 במלחמת העולם השנייה.

אחרי לימודי מנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד, הקים ולנטי חברה לייעוץ פוליטי שעבדה בין השאר עם סגן נשיא ארה"ב דאז, לינדון ג'ונסון. בנובמבר 1963, בזמן ביקור קנדי בדאלאס, היה ולנטי בשיירת המכוניות המפורסמת כשנרצח הנשיא קנדי.
מיד לאחר ההתנקשות מינה הנשיא המיועד ג'ונסון את ולנטי לעוזרו האישי בוושינגטון. ב-1966 מונה היועץ הנשיאותי ולנטי לראש איגוד חברות הסרטים של אמריקה (ה- MPAA). ולנטי היה זה שביטל את "קוד ההפקה" של הוליווד מ-1930, וכך סיים עידן של צנזורה נוקשה בארה"ב.
ולנטי גם המציא את שיטת דירוג הסרטים לפי אותיות המקובלת היום. בשנים האחרונות נודע ה- MPAA  בין השאר בשל כך שעשה רבות למען חקיקת זכויות היוצרים בארה"ב ובעולם. הארגון פעל להארכת תקופת הזמן הקיימת של זכות היוצרים על יצירות האמנות שלהם לתקופת זמן בלתי מוגבלת.
גם בעידן הדיגיטלי הקדיש ולנטי את מרצו למניעת העתקותיהן של יצירות אמנות. בזמן כהונתו של ולנטי קידם ה-MPAA  את הצפנת המידע על תקליטור ה-DVD, הכניס את שיטת האזורים הגיאוגרפיים לתקליטורים ותמך בחקיקה של "חוק זכויות היוצרים למילניום הדיגיטלי" (DCMA).
ולנטי פרש במרץ 2004 ונפטר ב2007.

כמה שנים קודם לכן, בדצמבר 2000, קיים ארגון שוחרי האוניברסיטה העברית ארוחת ערב חגיגית לכבוד ג'ק ולנטי, לשעבר יו"ר איגוד חברות הסרטים של אמריקה, בעיר לוס אנג'לס. באותה ארוחה הוכרז ששמה של המבואה בכניסה לארכיון שפילברג ייקרא מעתה ביתן ג'ק ולנטי.
ארכיון שפילברג קיבל תרומות שנתרמו באירוע זה למימון הקולנוע הוירטואלי.
כיום, ניתן לצפות בלמעלה מ-500 סרטים במלואם ובחינם דרך אתר האינטרנט שלנו, בקולנוע הוירטואלי.